ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

історія
Львівська обласна Мала академія наук є позашкільним навчальним закладом обласного підпорядкування.

 

Щороку в секціях та гуртках Львівської обласної МАН навчається більше 1300, а в її районних і міських наукових товариствах учнів в малих академіях — близько 3000 школярів.

У Львівській обласній МАН зараз діють 12 наукових відділень, в яких функціонують 63 секції та 55 гуртків.

Слухачі МАН формуються як особистості, готуються до студентського життя, навчаються критично мислити, пізнають основи професійних навичок.

Навчання у Малій академії наук — перша важлива сходинка до омріяної професії.

МАН заснована у жовтні 1978 р.

У жовтні 1978 року з ініціативи вчених Західного наукового центру Академії наук України та відділу освіти Львівського міськвиконкому було засновано Малу академію наук старшокласників м. Львова «Еврика». Новостворений заклад ставив собі за мету пропагувати серед учнівської молоді досягнення науки і техніки, прищеплювати обдарованим дітям навички творчої, науково-дослідницької роботи, сприяти свідомому вибору професії. Для забезпечення організації роботи МАН у жовтні 1978 року провели конференцію старшокласників і вчителів міста, на якій обрали президію МАН. До складу президії ввійшли науковці, педагоги та учні. Першим президентом МАН став відомий учений, академік НАН України Ігор Юхновський, а першими віце-президентами — доктор фізико-математичних наук Богдан Пелех, академік НАН України Ярослав Ісаєвич, доктор біологічних наук Костянтин Малиновський, доктор хімічних наук Віктор Яворський, кандидат технічних наук Роман Федорів.
Для організації занять з учнями було створено 4 наукові відділення: фізико-математичне, хіміко-біологічне, суспільних і гуманітарних наук, технічної творчості. У складі відділень діяли секції: фізики, математики, хімії, біології, історії та суспільствознавства, географії, археології, української мови та літератури, фотодемонстраторів, технічного моделювання. МАН налагодила тісну співпрацю з керівниками і вчителями-предметниками шкіл м. Львова.

 

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

 

1980–1986
Базами для роботи секцій МАН були науково-дослідні установи та вищі заклади освіти міста Львова. Для забезпечення постійної роботи МАН було введено посаду відповідального секретаря. Першим відповідальним секретарем була Олександра Кравченко (1978–1980 рр.), а в 1980–1988 рр. — Леся Бартіш. Педагогічними керівниками секцій працювали: Ірина Данилович, Олександра Кравцова, Ольга Ісаєвич, Ірина Козловська, Іванна Бородчук, Тетяна Попель, Дарія Кульчицька.
У 1986 році було створено відділ МАН при міському Палаці піонерів та школярів (тепер — Центр творчості дітей та юнацтва Галичини). Для максимального задоволення потреб учнів щораз збільшувалася кількість секцій і гуртків, до роботи зі старшокласниками запрошували вчених із різних наукових установ і вищих закладів освіти, а згодом почали функціонувати літні школи МАН і навчально-оздоровчі табори.

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК
1986 р
Популярність МАН зростала. Заняття у секціях почали відвідувати учні зі шкіл районних центрів області. В Інституті прикладних проблем механіки і математики НАН України (директор — академік Ярослав Підстригач) було зорганізовано колектив молодих учених-математиків, які систематично виїжджали у школи районів для проведення занять із обдарованими школярами. У 1986 р. відкрилася перша філія МАН у Самборі, а згодом створено Стрийську, Бориславську, Дрогобицьку та Червоноградську філії. Матеріали про роботу академії експонували на ВДНГ України в Києві (1989 р.).

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК
1988

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА МАЛА АКАДЕМІЯ НАУКЗ 1988 року відповідальним секретарем, а з 1994 року директором МАН працює Іванна Бородчук.

1991

Після переїзду академіка Ігоря Юхновського до Києва у 1991 році президентом МАН обрали ректора ЛНУ імені Івана Франка професора Івана Вакарчука, який очолював її до квітня 2020.

1993
У 1993 р. при Малій академії наук відкрито очно-заочну школу для обдарованих учнів 10–11 класів сільських шкіл, а також створено нові філії у Стрийському і Старосамбірському районах, наукові товариства на базі Стрийської гімназії імені Андрея Шептицького і Львівського економічного ліцею.
1994
З 1 квітня 1994 р. Мала академія наук старшокласників міста Львова «Еврика» отримала статус позашкільного навчального закладу обласного підпорядкування як Львівська обласна Мала академія наук (далі — МАН).

років

переможців та призерів

випускники

відділень та студій

Наші Контакти

Адреса:вул. Коперника, 42, 3-ій поверх, м.Львів, 79000

Методисти: (032)-261-23-38
Директор: (032)-225-56-81
Очно-дистанційна школа: (032)-261-22-58

Email: oman.lviv@gmail.com