Міжнародний день рідної мови – свято, яке нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою.

Силу рідного слова важко переоцінити. Мова – це не тільки засіб комунікації. Це – основа національної ідентичності, вияв громадянської позиції, простір нашої свободи та гідності.

В умовах повномасштабної війни кожен українець відчув, що мова має значення. І сьогодні зі зброєю в руках Збройні Сили України героїчно захищають не тільки територіальні кордони нашої країни, але й право кожного громадянина послуговуватись рідною. В протидії російському окупанту наша мова об’єднала мільйони українців як всередині країни, так і за кордоном.

“Українська – це модно!” – такий слоган, мабуть, не раз вам доводилося чути останнім часом. Дійсно, нарешті, володіти рідною мовою стало не лише необхідно, а й круто, сучасно, популярно. Врешті-решт, нині це – ознака стилю і престижу. А ще – це природно, стверджуємо ми!

Ми солідарні у підтримці кримських татар, які у 2014-му, після незаконної окупації Криму, першими відчули кремлівські мовні репресії. Сьогодні дискримінаційні дії по відношенню до носіїв української мови фіксуються на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей. Відомі факти, коли російські військові злочинці за будь-який прояв національної приналежності, державну символіку чи використання рідної мови катували та навіть вбивали. Весь цивілізований світ побачив, що їх жорстокість та цинізм не має меж, а українська й надалі потребує захисту.

Утверджувати та популяризувати державну мову – це посилювати нашу національну безпеку.

Говорити українською – підтримувати націю мужніх та нескорених.

З Днем рідної мови!