📢8 січня в Хімічній лабораторії освітньо-наукового центру Львівської обласної Малої академії наук відбулось відкрите лабораторне заняття з хімії “Досліджуємо воду разом”, на якому учні зі Львова та області власноруч проводили хімічний аналіз питної води зі свого регіону. Учні поринули в атмосферу справжньої науково-дослідної лабораторії та спробували себе в ролі хіміка-аналітика.

🔍А саме, учні навчились проводити титрування та визначати твердість води комплексонометричним методом, за допомогою наукового обладнання лабораторії провели спектрофотометричне визначення вмісту феруму, кислотності середовища pH та загальної мінералізації води.

💧Для аналізу учні привезли проби власної води як із різних районів Львова, так і найближчих міст та селищ. Заняття було надзвичайно результативним, проведено детальну експертизу понад 20 проб води із різних джерел.

🧪Проведено визначення:
– Кислотності середовища pH
– Мінералізації води
– Загальної твердості води
– Загального вмісту феруму

🔬За результатами досліджень переважна більшість відібраних проб відповідає санітарним нормам. Найменші показники твердості води, вмісту феруму та мінералізації показала вода із торгових автоматів, а також фільтрована водопровідна вода. Досить високе значення мінералізації (понад 1000 мг/л) показали дві проби води із колодязя. Твердість водопровідної води знаходилась у межах від м’якої до помірно жорсткої (1,5 – 6 ммоль/л), а от колодязна вода виявилась досить жорсткою (понад 6 ммоль/л). За результатами визначення загального вмісту феруму в одній із проб води із колодязя виявлено перевищений вміст (понад 0,2 мг/л), що могло бути спричинено розташуванням джерела води в безпосередній близькості біля залізничної колії.

📚У підсумку учні не тільки провели важливе дослідження якості питної води, а й ознайомились з основними її характеристиками, дізнались про існуючі санітарні норми, їх важливість та вплив розчинених у воді речовин на здоров’я людини.