У День пам’яті всіх святих, 1 листопада, у селі Воля Якубова, що на Дрогобиччині, відбулося вшанування 60-ї річниці з дня смерті Андрія Мельника – українського державного, військового та політичного діяча, полковника армії УНР, голови Проводу Українських Націоналістів, другого голови ОУН, одного із найближчих соратників полковника та засновника ОУН Євгена Коновальця.
Одним із заходів, проведених на честь Андрія Мельника, був конкурс “Людина із шовку та сталі: до 60-ї річниці з дня смерті Андрія Мельника”, організатором якого стала Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді. Конкурс проводився у двох номінаціях: наукові тези та філологічне есе. Біля меморіалу Українським січовим стрільцям у селі Воля Якубова учні, які брали участь у конкурсі, разом зі своїми вчителями спільною молитвою вшанували пам’ять полковника Андрія Мельника, митрополита Андрея Шептицького та всіх полеглих за волю і незалежність держави. Далі учасники заходу мали змогу відвідати Садибу-музей провідника ОУН полковника Андрія Мельника. Продовження вшанування пам’яті громадського та політичного діяча відбулося в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка, на факультеті історії, педагогіки та психології, де й нагородили переможців та учасників конкурсу “Людина із шовку та сталі: до 60-ї річниці з дня смерті Андрія Мельника”.
Переможцями конкурсу у номінації наукові тези стали:
• Перетятко Йосафат, учень 10 класу Сокальського ліцею №1 імені Олега Романіва;
• Лагуш Анна, учениця 9 класу Дрогобицького наукового ліцею імені Богдана Лепкого;
• Барабаш Дарина, учениця 9 класу ЗЗСО I-III ст. та дошкільної освіти
с. Пикуловичі Новояворівської селищної ради;
• Клименко Маргарита, учениця 10 класу ліцею №16 ім. Юрія Дрогобича Дрогобицької міської ради.
У номінації есе першими місцями нагородили Микитин Анну, ученицю 11 класу Дмитрівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Радехівської ТГ Шептицького району та Яремчука Ярослава, учня 10 класу Сокальського ліцею №3, слухача КЗ «Сокальська Мала академія наук учнівської молоді імені Ігоря Богачевського». Усі учасники та переможці других та третіх місць були нагороджені дипломами та цінними книжками.
Львівська обласна МАН висловлює щиру подяку в організації та проведенні конкурсу методистці Науменко Олені, а також Голові журі – доценту, кандидату історичних наук, заступнику декана історичного факультету ЛНУ імені Івана Франка Віктору Гуменному та членам журі конкурсу (у номінації есе) – Марії Деленко, дитячій письменниці, методистці кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР ЛОІППО; Дарині Шумлянській, поетці, студентці філологічного факультету ЛНУ імені Івана Франка; Христині Волощак, керівниці літературної студії КЗ ЛОМАН; у номінації наукові тези Дмитру Пугачу, асистенту кафедри новітньої історії України імені М. Грушевського ЛНУ імені Івана Франка та Володимиру Голубцю, аспіранту кафедри історичного краєзнавства ЛНУ імені Івана Франка.
Будьмо «людьми із шовку та сталі» такими, як був Андрій Мельник, задля нашого світлого майбутнього, задля незламності ЗСУ та задля Перемоги!