ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Відділення та гурткиРозклад

За 45 років своєї історії Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді зайняла провідне місце на науковій карті Львова, як платформа для перших наукових пошуків юних учасників великої академічної спільноти. МАН гуртує навколо себе талановиту учнівську молодь, яка прагне здобувати більше знань, ніж пропонує шкільна програма, долучатися до активних наукових досліджень, пробувати свої сили у перспективних технологічних розробках та інноваціях. Школярі працюють у напрямках як точних та природничих наук, так і суспільних та гуманітарних наук. Робота за кожним напрямком має свої особливості, що передбачає різний набір методів та засобів. Для ефективної діяльності налагоджено співпрацю з закладами вищої освіти Львова з відповідними інструментарієм – лабораторіями, обладнанням, інформаційними ресурсами, а також із залученням провідних фахівців до безпосередньої роботи з талановитою молоддю. Така співпраця приносить добрі результати, постійно посилюється, набирає нових форм і змісту.

          Виробити унікальний злагоджений стиль роботи, що в підсумку готує школяра до подальшої успішної наукової діяльності, вдалося за збалансованої взаємодії слухачів МАН, керівників гуртків та секцій МАН, провідних університетських вчених, вчителів загальноосвітніх закладів. Перевірені методи роботи включають читання лекцій, проведення семінарських, практичних та лабораторних занять, дослідницьку роботу з подальшим представленням робіт на конкурсі-захисті, організацію турнірів з різних дисциплін. Вихованці Львівської обласної Малої академії наук традиційно демонструють високі результати на всеукраїнських інтелектуальних змаганнях, а також виборюють нагороди на міжнародних конкурсах.

          Львівська обласна МАН проводить форуми всеукраїнського, а також – міжнародного рівня. Так, щороку у Львові збираються школярі, щоб поділитися своїми здобутками на науково-практичній конференції “Україна очима молодих”, а свої експериментальні навики продемонструвати на наймасштабнішому конкурсі юних дослідників “Кристали”.

          Працівники Львівської обласної малої академії наук учнівської молоді – справжні ентузіасти та професіонали своєї справи. Останні роки ознаменувалися нетривіальними викликами спочатку у вигляду світової пандемії, а згодом – повномасштабної війни. Тим не менше, МАН не припиняла свою діяльність, оперативно адаптувала методи роботи і форми навчання. Школярі мали змогу зосередитися на навчанні, забезпечити неперервність освітнього процесу, що не терпить перерв і вимагає системності в підходах, почерпнути натхнення та відчути підтримку у колі однодумців та менторів.

          Сила такої установи, як Мала академія наук, полягає у об’єднанні зусиль учнів, батьків, вчителів, науковців, влади та адміністрації МАН, спрямованих на спільну мету – підготовку з юного віку високопрофесійного фахівця, який працюватиме на розвиток науки і суспільства вже завтра.

Президент Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді, академік НАН України, професор Роман Гладишевський.

Круті хлопці!

Два юні розробники, Олег Іванків та Андрій Веліховський, розробили новітню зарядну смартстанцію «AKER». Вона може зарядити 5 пристроїв одночасно за 15 хвилин чи розділитись на окремі пауербанки. Останній рік хлопці майже не сплять — вдосконалюють пристрій. З ним вони отримали «золото» на міжнародному шоу-інновацій INOVA 2022, що вперше відбувся восени офлайн в хорватському Осеку. А зараз хлопці планують розпочати масове виробництво «AKER» та створити повноцінний стартап. Друзі познайомились восени 2019 року в МАН, де зустрілись на одному з гуртків і згодом почали створювати власні проєкти. Трохи понад рік народилась ідея саме цього проєкту про створення нового покоління портативних зарядних смартстанцій, які б увібрали в себе всі новітні технології зарядних станцій. Головна особливість смартстанції «AKER», яку розробили хлопці, «модулярність, яка створена не просто заради модулярності», а точніше справжня здатність гаджета ділитись на модулі. Пристрій, який створили хлопці, складається з основи та знімного акумуляторного блоку. Його можна використовувати у випадку, коли не потрібен широкий набір функцій. Так він виконує лише функцію зарядки лише одного пристрою і, відповідно, набагато компактніший. А сама станція має три порти під швидку зарядку та підтримує до 24 Ватт на один порт. Крім того, у верхній частині пристрою є слоти для безпровідної зарядки, достатні для підзарядки телефонів. Загалом за допомогою смартстанції можна заряджати до 5 пристроїв одночасно.

Наука дає мені підтвердження того, що я людина. Ми живемо лише раз, тож це життя варто провести гідно і насичено, постійно розвиватися та приносити щось корисне у цей світ і своє суспільство. Саме тому я багато працюю та маю намір створити чимало важливого. Як на мене, для цього варто пробувати себе в різних царинах науки, поєднувати її з чимось іще, адже найцікавіше виходить якраз на перетині сфер. Приміром, зараз я працюю на стику науки та бізнесу, займаюся технічними й інженерними винаходами, розвиваю навички програмування й роботи зі штучним інтелектом. Мені постійно хочеться пробувати нове, комбінувати різні теми й винаходити завдяки цьому щось справді захопливе. З початком повномасштабної війни я вирішив будь-що продовжувати розвивати свої проєкти. На жаль, стало складніше діставати потрібні компоненти, але і це мене не зупиняє. Я вважаю, що постійна робота над собою та своїми проєктами зараз дасть мені більше можливостей у мирному майбутньому. Тоді я зможу вкладати більше знань, навичок і ресурсів у відбудову та розвиток України.

Олег Іванків, студент ЛНУ імені Івана Франка, випускник відділення комп’ютерних наук обласної МАН.

Мала академія наук – це про неймовірних людей, що готові творити, змінювати, працювати заради спільних цінностей: науки та прогресу. Я обожнюю конкурси через високу концентрацію таких чудових постатей, як учасники, їхні ментори та члени журі, адже спілкуючись ми надихаємо один одного, підкидаємо нові ідеї, знаходимо рішення проблем, навчаємося та обмінюємося досвідом.  Особливо цікаво є створювати команду з учасниками інших секції, адже тоді це перетворюється у щось надзвичайне, коли ви працюєте над спільним проєктом і кожен робить його ще кращим і особливим. Це дуже зближує, часто після закінчення конкурсів нічого не змінюється, ми далі працюємо і розвиваємо ідею разом. Саме тут я зустріла «своїх» людей, спілкування з якими мотивує мене щодня, надихає на нові перемоги. Це ті, хто мене розуміють, підтримують у всіх авантюрах МАНу і не тільки.  Також дуже важливо згадати про менторів, наукових керівників, тому що без цих чудових людей ми б загубилися на роздоріжжі шляхів і дуже довго шукали б найбільш підходящий. Наукові керівники завжди допоможуть, скерують, підкажуть, а ще підтримають і дадуть дієві поради. Впродовж і після конкурсів ви стаєте і залишаєтесь справжніми друзям, згодом навіть не уявляєте буде і без цього спілкування.  Для мене найголовнішим фактором є те, що МАН дозволяє мені бути собою, робити те, що я люблю, розвивати власні ідеї, проєкти, дає можливість реалізувати свій потенціал та креативити, а люди тут завжди підкажуть, як це зробити правильно. В Малій академії наук не намагаються нас «перевиховати», помістити у рамки суспільства, а навпаки виховують вільними, сильними, готовими до нових викликів та змін.

Кеньо Ілона, учениця 10 класу Львівської правничої гімназії.

Наука завжди була невіддільною частиною розвитку суспільства. Нові винаходи весь час перевертали суспільні погляди та змінювали життя народів. Наука завжди відігравала велику роль в моєму житті. Я вважаю, що займатися наукою потрібно, тому що з кожним днем сучасний світ розвивається та придумує нові винаходи для полегшення життя. Тому, я вирішив створити свій власний проєкт. Працювати над науковими роботами я почав ще в 2020 році. Тоді я розробив автономну систему для контролю над рівнем вологості та кислотності ґрунту рослини. Цей проєкт дуже змотивував та зацікавив мене, тому я вирішив продовжувати робити щось нове у цій галузі, та розробив ще одну систему, яка збирає дощову воду та поливає нею кімнатні рослини.

Думайло Володимир, випускник Дрогобицького ліцею.

МАН – «ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО» ПАРТНЕРСТВА У НАУЦІ

Для мене знайомство з Львівською МАН розпочалось у далекому 2009 році, коли я стала слухачкою секції психології. Зараз я вже як третій рік один з керівників цього ж гуртка.  Особистий досвід проходження усіх етапів захисту науково-дослідної роботи насправді допомагає мені краще зрозуміти учнів, сконцентрувати їх у написанні успішних проєктів. Особливо для старшокласників є підтвердженням того, що попри підготовку до ЗНО й вступу до ЗВО, можливо проводити якісні наукові дослідження. Аня Фіткалюк, дворазова призерка ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у 2021-2022 рр., стала моєю першою ученицею, проєкти якої під моїй науковим керівництвом – наш спільний науковий дебют й успішний науковий тандем. Бути науковим керівником Ані – це мати справу з цікавим викликом, актуальною проблемою сучасних соціальних мереж, де моє завдання полягало у спрямуванні всієї її енергії й ентузіазму в наукові рамки психології та її практичного втілення. Я допомагала Ані зрозуміти методологію досліджень, прояснити математико-статистичні методи, які її цікавили. Вона ж поповнила мої знання щодо додаткових інструментів презентації, нагадала як натхненно можна працювати попри COVID-19, реальну війну та вкотре показала наскільки впевнено має презентуватись робота. Як на мене, ефективне наукове керівництво – це завжди про взаємодію партнерства й обмін знаннями. І дійсно в нашої країни обов’язково є перспективне майбутнє з таким науковим потенціалом!

Олена Мусаковська, асистентка кафедри психології ЛНУ імені Івана Франка

 

v

Засновники

Львiвська обласна МАН — це…

“Львiвська обласна МАН — це творча спiвпраця школярiв та вчених, це позашкiльний заклад з творчим неспокоєм, де кожен здiбний учень знаходить можливiсть для самовираження, радiсть спiлкування в середовищi однодумцiв. “
IВАННА БОРОДЧУК

“Мала академiя наук — це iнтелектуальний клуб людей рiзного вiку з нестримним прагненням пiзнавати Красу навколишнього Свiту та щасливою потребою взаємного спiлкування.”

IВАН ВАКАРЧУК

“Мала академiя наук — це чудова спiльнота людей, в якiй панують розум i добро. Як вiдомо, спiлкування — найважливiша умова розвитку таланту. I щасливi всi, хто пiзнав Малу академiю наук iз середини, її атмосферу, дух. “
ЛЕСЯ БАРТIШ

“Львiвська мала академiя наук сприяє усвiдомленню i розвитку талантiв. Талант — коли хочеш знати, знаючи — вмiєш; вмiючи — робиш нове i гарне; роблячи — приносиш радiсть i подив собi i людям; i вiдчуваєш себе повноцiнним членом суспiльства. Талант — джерело невтомностi. Нехай живе Львiвська мала академiя наук! “

IГОР ЮХНОВСЬКИЙ

Наші Контакти

Адреса:вул. Коперника, 42, 3-ій поверх, м.Львів, 79000

Методисти: (032)-261-23-38
Директор: (032)-225-56-81

Email: oman.lviv@gmail.com

ЗАПРОШУЄМО В МАН!