30 листопада школярі Львівщини взяли участь в ідеатоні “Твори майбутнє”, який відбувся на факультеті управління фінансами та бізнесу ЛНУ імені Івана Франка. В заході взяли участь 25 старшокласників, які цікавляться сучасними технологіями та прагнуть використовуючи їх змінити світ на краще.
З вітальними словами виступили: Вікторія ДУБИК, к.е.н., заступниця декана факультету управління фінансами та бізнесу ЛНУ імені Івана Франка та Наталія ЗНЕТИНЯК, заступниця директорки КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді».
Цікавими та пізнавальними для учасників ідеатону були доповіді завідувачки кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики ЛНУ імені Івана Франка, професорки Ірини ШЕВЧУК та викладачки кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики Оксани ВАСЬКІВ. Ірина Богданівна ознайомила учнів з тим, як використовувати штучний інтелект в бізнесі, що таке промпт та як правильно його сформувати для ChatGPT. Оксана Миколаївна розповіла учасникам ідеатону як створювати бізнес-модель проєкту з допомогою Lean Canvas.
Оксана СТОРОЖ, методистка відділення інформаційних технологій КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» розповіла дітям як працює штучний інтелект та роз’яснила задачі ідеатону.
Учасники отримали завдання знайти локальну чи глобальну проблему, придумати спосіб її вирішення з допомогою сучасних технологій. Для цього можна використовувати можливості ChatGPT та інших систем штучного інтелекту. Після цього учні мали створити бізнес-модель з допомогою Lean Canvas та представити презентацію ідеї свого проєкту на розгляд журі.
Учні в командах з двох-трьох учасників впродовж кількох годин працювали над ідеями своїх проектів з допомогою менторів. В результаті були представлені такі проєкти: “Вибір майбутнього” – інформаційна система для абітурієнтів на базі ШІ; “Take Care” – застосунок для формування моральних цінностей дитини; “PetSafe”- додаток для власників тварин; “SunLife” – проєкт для попередження загрози кліматичних змін; “Меню з традиціями” – мобільний додаток для замовлення страв за традиційними рецептами; “Розумне місто” – мобільний додаток для допомоги мешканцям міста; платформа пошуку друзів для підлітків; Інноваційні літальні апарати “Військова справа”; вебсайт “Антикорупціонер”.
Журі оцінило роботи учасників за наступними критеріями: глобальність та актуальність проблеми, ідея та реалістичність рішення, презентаційні навички учасників та відзначило високий рівень підготовки презентацій, креативність ідей та спрямованість проєктів на вирішення актуальних проблем сьогодення.
Перемогу на ідеатоні здобула команда «NMmedia».
Склад команди:
Назар Матвієць, учень 10 класу, СЗШ №99;
Богдан Панас, учень 10 класу, СЗШ №99;
Матвій Папка, учень 9 класу НВК “ШЕЛ”.
Срібними призерами стали команда «Locals» (Гордій Кузьмінський та Назарій Клак, учні 7 класу ліцею “Львівський”) і команда «Франкиці» (Надія Шаравара та Катерина Герилів, учениці 10 класу СЗШ 31; Софія Павлик, учениця 9 класу СЗШ №90).
Бронзові нагороди отримали: команда «Пайтоністи» (Ігор Костащук, учень 8 класу ліцею №5 імені Кокорудзів, Віталій Трембецький та Богдан Кисіль, учні 9 класу СЗШ№27) і команда «2sol» (Соломія Грицик та Соломія Клак, учениці 9 класу ліцею «Львівський»).
Безмежно вдячні членам журі: викладачам факультету управління фінансами та бізнесу ЛНУ імені Івана Франка – Ірині Шевчук та Оксані Васьків; керівнику гуртка “Бізнес школа Yak” Львівської обласної МАН – Тетяні Перепелиці, студентам факультету прикладної математики та інформатики – Володимиру Беньку, Олегу Іванківу, Олегу Зозулі та студенткам факультету управління фінансами та бізнесу – Анні Доді та Діані Країло.
Дякуємо менторам Ідеатону: Ілоні Кеньо, Андрію Коркуні, Олексі Лопатинському, Володимиру Воловику, Богдану Огороднику, Данилу Доманському, Богдану Главацькому, Вікторії Сакало, учням та випускникам Львівської обласної МАН, які неодноразово здобували перемоги на обласних, всеукраїнських чи міжнародних конкурсах технічних напрямків. Таке знайомство було дуже корисним для дітей, адже нічого так не надихає, як люди які пройшли свій шлях від мрії до її реалізації.
Висловлюємо подяку департаменту освіти ЛОДА за надані призи переможцям та учасникам, а також дякуємо за спеціальні призи ІТ компанії GlobalLogic.
Вітаємо переможців та сподіваємося, що всі учасники ідеатону отримали гарний стимул для подальших звершень! Адже за словами учасників “Ідеатон – це крутий захід на якому можна поділитися проблемами, які вас турбують. Подивитися на них з різних точок зору та разом придумати і обговорити їх рішення. Це хороший шанс поділитися своїми думками з однолітками, та знайти однодумців”.
А після ідеатону, усіх творців цікавих ідей запрошуємо продовжити працювати над своїми проєктами у Львівській обласній Малій академії наук, реалізувати їх та стати учасниками інших цікавих конкурсів.