Спікеркою заходу стала Кудин Соломія Ігорівна — кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії економічного факультету ЛНУ імені Івана Франка, випускниця МАН. У своїй доповіді вона акцентувала увагу на цілісності наукової презентації як ключовому чиннику успішного виступу перед журі. Соломія Ігорівна поділилася практичними порадами, як за перші 3 хвилини справити переконливе враження, презентувати себе та свій проєкт, а також зберегти логіку, чіткість і цілісність доповіді. Учасники отримали дієві лайфхаки для впевненого виступу й ефективного спілкування з журі.

Олена Мусаковська, асистент кафедри психології ЛНУ ім. Івана Франка, керівник гуртка “Основи психології” Львівської обласної МАН, виступила з темою: «ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ УСПІШНОГО ОНЛАЙН-ВИСТУПУ». Вона наголосила, що якісне представлення результатів власної науково-дослідницької роботи на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту визначається через:

  1. тренувальні виступи з записом у Zoom,

  2. здійснення необхідних покращень шляхом рефлексії,

  3. комфортний, організований простір,

  4. відсутність повторів доповіді в день виступу,

  5. сприятливий фізіологічний стан,

  6. позитивний психоемоційний стан,

  7. оптимальний рівень мотивації.

Про важливі організаційні аспекти участі у конкурсних днях розповіла Тетяна Перепилиця. Вона наголосила на необхідності уважно ставитись до комунікації з секретарем секції, дотримання ділового етикету під час роботи в Zoom, вчасного надсилання постерів і презентацій та правильного формату участі. Ці деталі, на перший погляд технічні, насправді формують основу впевненої, зібраної та результативної участі у фінальному етапі конкурсу.

Любомира Шевчук, методист Львівської обласної МАН, інформувала учасників заходу про порядок дій під час проведення фінального етапу у форматі онлайн, наголосивши на необхідності заздалегідь підготувати технічні засоби, підключитися до Zoom-конференції за 5 хв до початку. Важливою умовою успішної організації у підготовці до включення є чітке виконання інструкції секретаря наукової секції. Також учасникам тренінгу повідомлено, що у разі оголошення повітряної тривоги учні повинні перейти у безпечне місце, заздалегідь підготувавши необхідні речі.

Учасники тренінгу також мали змогу поставити запитання й отримати фахові відповіді. Захід став корисним і змістовним кроком до професійної та впевненої презентації своїх наукових проєктів на завершальному етапі конкурсу-захисту МАН.