Завершились літні профільні школи у Львівській обласній Малій академії наук!🥺🥺
Близько 250 учнів упродовж червня стали учасниками проєкту «Літо інтелекту-2024»!❤️ Ними були учні 8-11 класів м. Львова та області. У різнопрофільних школах кожен міг знайти щось цікаве та нове відповідно до своїх уподобань. Учасники слухали лекції від відомих науковців Львівський національний університет імені Івана Франка та Львівська політехніка, проводили лабораторні та практичні заняття, були на екскурсії у музеях, підприємствах, ІТ-компаніях та відвідали залізничну станцію.💥💥
🫶Згадаймо, чим займались юні науковці протягом початку літа:
✨Як стати письменником: поради для тих, хто пише✨
Учні ділилися своїм мистецьким досвідом, читали власні твори, активно вели розмову про письменницьку діяльність.
✨Кольорова хімія✨
Юні хіміки самостійно виготовляли барвники, якими пізніше створювали картини, вчились розділяти пігменти з листя зелених рослин та представляли власні проєкти.
✨Місто, люди, спадщина: історичними шляхами Львова✨
Учасники школи мали змогу ознайомитися з музейними та архівними установами міста, взяти участь у археологічних розкопках та відвідати Археологічний музей ЛНУ імені Івана Франка, Наукову бібліотеку Львівського університету, Львівську національну галерею мистецтв імені Б. Возницького тощо.
✨IT Camp✨
У рамках школи учасники вчилися створювати вебресурси засобами CMS, вивчали основні принципи робототехніки та будову робота, дізнались про створення пристроїв інтернету речей на програмованих системах на чіпі PioneerKit та відвідали ІТ-компанію «SoftServe».
✨ЕкоБіоманія✨
На заняттях учні готували мікропрепарати для дослідження мікробіоти кисломолочних продуктів, знайомились з представниками орнітофауни м. Львова, вивчали кров під мікроскопом, досліджували токсичність синтетичних мийних засобів та вміст нітратів у продуктах харчування.
✨Стежками Юрія Липи✨
Учні досліджували постать Юрія Липи – українського громадського діяча, письменника, лікаря. Відвідали видавництво «Каменяр», музей історії медицини, Історико-краєзнавчий музей, могилу Івана Липи, ходили на екскурсію по місцях, де проживав і працював Іван Липа, та де його відвідував син Юрій Липа.
✨Досліджуємо Землю з Космосу✨
Учасники дізнались про можливості використання даних геостаціонарних супутників на платформі “Worldview” в екологічних дослідницьких проєктах, спостерігали за розвитком тропічного урагану “Доріан” та досліджували утворення айсберга в Антарктиді, знайомилися з основами створення 3D будівель на місцевості та створювали WEB-карти.
✨Політехнік Camp✨
Учні ознайомилися з архітектурою комп’ютерних систем, новітніми технологіями та сучасними конструкційними матеріалами для енергоефективного виробництва, досліджували матеріали під навантаженням. Упродовж літньої школи учні працювали над проєктом «Автоматизація «розумного» будинку».
✨Математична лабораторія✨
Учасники дізналися більше про математику і можливості її застосування в різних сферах життя, вивчали стратегії в іграх та перевіряли їх на практиці.
✨C&B Сamp✨
Учасники мали змогу провести експерименти з органічної та неорганічної хімії, дослідити якість води, дізнатись про корисні біотехнології в житті людини та навіть відвідати завод “Полімер-Електрон”
✨Дивовижний світ фізики✨
Учні ознайомилися з основами квантової механіки та квантового програмування, вивчали архітектуру світу атомів і молекул та циклічну сонячну активність, проводили експериментальні дослідження фізичних властивостей матеріалів та дізналися про нанотехнології у повсякденному житті.
✨AVIA Camp✨
Учні вивчали будову безпілотних літальних апаратів літакового і гелікоптерного типу, вчилися керувати БПЛА на симуляторі та наживо та навіть розробили модель безпілотного літального апарату.
✨Від ідеї до бізнесу✨
Учасники дізнались про бізнес-середовище, пошук та формування бренду, залучення грошей у бізнес та сплату податків, блокчейн, криптовалюту та ШІ у бізнесі.
✨РобоМеМ✨
Упродовж навчання учасники працювали над проєктом «Дослідження матеріалів за допомогою мікроскопа». Мали змогу покерувати різноманітними роботехнічними системами, відвідали залізничну станцію та навчальний центр комп’ютерної діагностики транспортних засобів «Львівська політехніка – Академія Bosh».
До зустрічі у вересні!👀💞