Львівська обласна Мала академія наук

Німецька мова

Гуртки

Основи наукових досліджень

Запрошуються учні 9-11 класів.
Курс «Основи наукових досліджень» призначений для учнів, які кілька років вивчають німецьку мову та цікавляться не тільки лексикою та граматикою, але й хочуть вивчати іноземну мову з іншого боку. На заняттях даного напрямку вивчаються теоретичні засади німецької мови. Учні знайомляться зі стилістикою, лексикологією, фразеологією, рекламою, основами перекладознавства (усного та письмового), німецькомовною літературою, літературною комунікацією, інтертекстуальністю тощо. Окрім теоретичного викладу матеріалу, учні мають велику практику у кожній з цих сфер. Заняття проводяться німецькою мовою, що дає змогу учням вільно говорити іноземною мовою на різні теми. Також у плані даного курсу передбачене написання та захист науково-дослідної роботи на тему, цікаву для дитини. Тему роботи вибирає учень за допомогою наукового керівника, який є відомим викладачем у сфері германістики. Після написання роботи учень захищає її перед професійною комісією і переможець захисту представляє свою роботу на всеукраїнському етапі. Це дає змогу не тільки глибше опанувати наукову тематику, але й ознайомити дитину з головними засадами, структурою та правилами написання наукової роботи, що згодом допоможе учневі у студентські роки.

Німецька мова

Курс «Німецька мова» проводиться у трьох групах у залежності від рівня знань мови. Розподіл у групи відбувається за результатами безкоштовного тексту. Навчання на курс «Німецька мова» у всіх групах розраховане на покращення чотирьох головних навичок, а саме читання, аудіювання (сприймання на слух), говоріння та на письмо. Також велику увагу привертається структурному вивченню граматики, що допомагає її краще зрозуміти та вивчити. Учні засвоюють лексику з різних тем, тим самими покращують свій словниковий запас. Велику увагу приділено саме вільному спілкуванню.

Країнознавство німецькомовних країн

Курс допомагає вивчити нову інформацію про країни чи регіони певних держав, де використовують німецьку мову, як державну. Учні вивчають історію, традиції, культуру цих країн. Вивчення матеріалу відбувається за допомогою інтерактивних методів, відео, статей, ігор тощо. Цей курс помагає також опанувати нову лексику з різних тем, тим самим покращує словниковий запас німецької мови. Він передбачає багато розмов, що позитивно впливає на вміння вільно спілкуватися іноземною мовою.

Рега Ярина Андріївна

Керівник секції

«Ми вивчаємо мови тому,

що мова – це єдине,

що корисно вивчитинавіть погано»

Като Ломб

Mission

Запрошуємо у секцію «Німецька мова»

 

Секція «Німецька мова» у Львівській обласній Малій академії наук діє на базі факультету іноземних мов ЛНУ ім. Івана Франка.

У секції діють наступні гуртки:

«Німецька мова»

«Основи наукових досліджень»

«Країнознавство німецькомовних країн».

 

На заняттях учні поглиблюють свої знання у головних мовних компетенціях, покращують знання у граматичних темах, поглиблюють лексичний запас.

Велика увага приділена саме розмовному аспекту. Також учні мають змогу спілкуватися з носіями мови, брати участь у різних зустрічах, вечорах, проектах.

Учні секції мають нагоду писати науково-дослідну роботу під керівництвом провідних вчених-германістів. Вибір тем є широким: лексикологія, стилістика, фразеологія, перекладознавство, міграційна література тощо.

Багато випускників секції стають студентами ЛНУ ім. Івана Франка та успішно навчаються на кафедрах німецької філології та міжкультурної комунікації.

Секція співпрацює з DAAD Lwiw

Форми роботи:
– Лекції, практичні заняття;
– Використання різних форм навчання за допомогою різноманітних методик та інтерактивних методів;
– Написання науково-дослідної роботи під керівництвом вченого;
– Конкурс-захист науково-дослідної роботи;
– Індивідуальна та групова робота з оригіналами німецькомовних текстів;
– Проведення спільних проектів, вечорів;
– Участь у екскурсіях, квестах;
– Літні профільні школи;
– Оф- та онлайн-навчання;
– Спілкування з носіями мови.

Син навчався в літній школі МАН секція німецька мова̋ (кер. секції Ярина Рега). Враження неймовірні, креативні та інтерактивні методики навчання, спілкування німецькою на найрізноманітніші теми, багато пізнавальної інформації. 

Турмис Н

Секція німецької мови у Львівській МАН – це чудова можливість розвиватися всебічно. Тут я здобула ґрунтовні знання у різних сферах, зокрема у мовознавстві, літературознавстві, лінгвокраїнознавстві, різних видах перекладу: письмовому, усному послідовному й синхронному. Під час уроків ми цілковито занурювались в атмосферу Німеччини й німецькомовних країн, а також мали змогу відвідати екскурсію Львовом, у ході якої дізнались багато цікавинок про рідне місто німецькою мовою. Найзахопливішим був процес написання науково-дослідницької роботи. Завдяки цьому я відчула себе справжнім дослідником, який крокує незвіданими лабіринтами науки разом із чудовим наставником і науковим керівником – Крайник Ольгою В’ячеславівною. До того ж, під час підготовки ми навчились керувати власними емоціями, аби якнайкраще продемонструвати результати свого проєкту, розвинули комунікативні навички й навчились правильно планувати час. Секція німецької мови – це про прагнення постійно працювати над собою, креативно мислити, здобувати нові й вдосконалювати набуті знання. Не можу не згадати й про людей, з якими познайомилась. Таких щирих, позитивних, розумних, цілеспрямованих, які завжди прийдуть на допомогу. Щаслива, що навчалась тут. Безмежно вдячна Ярині Андріївні за цікаві й інформативні уроки, уміння зацікавити, дякую за постійну підтримку та мотивацію. Також висловлюю свою вдячність Іванні Антонівні та всім, хто причетний до створення такої великої, дружньої родини під назвою Львівська обласна Мала академія наук. 

Ярина Кільо

Навчання у секції німецької мови у МАН було неабияким досвідом. Це не лише приємна атмосфера, що спонукала до навчання, але я нові знання, інтерактивні заняття, аналізи текстів, можливості спробувати себе у наукових дослідженнях. Це все дало потужний поштовх у моєму майбутньому навчанні та підготувало мене до студентського етапу у моєму житті!

Анна Багрій

Нам дуже сподобалася літня онлайн школа “SOMMER MIT UNS!” від секції німецької мови Львівської обласної Малої академії наук. Якість навчання – на дуже високому, професійному рівні. Незважаючи на літо за вікном, дитина займалася із захопленням та без додаткових нагадувань про необхідність виконання домашніх завдань. П.Ярина доступно, цікаво та креативно пояснювала матеріал, який легко засвоювався дітьми і надовго залишться в пам’яті. З нетерпінням чекаємо початку занять у секції німецької мови у вересні!!!! Дякуємо!!!!

Олена Лещух

Для мене секція німецької мови у МАН – це можливість опанувати мову на зовсім іншому рівні. Це не лише досвід вивчення мови, але й переклад та навчання науковому письму. Це нові люди та цікаво проведений час кожного заняття з найкращими викладачами, готовими підтримати у всіх починаннях.

Анна Кантарович

« of 2 »

There are no upcoming events at this time

i

Blog

 

Наші Новини та Оголошення

Завершився 1 етап Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського.

Завершився 1 етап Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського.

У конкурсі взяли участь учні 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців позашкільних навчальних закладів. Метою проведення Конкурсу є популяризація знань з хімії та суміжних галузей науки, підтримка обдарованих дітей та учнівської молоді, залучення їх до науково-дослідницької діяльності. Організатори Конкурсу – Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний центр «Мала академія наук України» та комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна мала академія наук учнівської молоді».

Літня школа «Психологічна підготовка до НМТ»

Літня школа «Психологічна підготовка до НМТ»

Програма школи
10 травня, 17:00
Вебінар на тему «Стосунки «батьки і діти»: як знайти порозуміння», тривалість 1–1,5 години.
Спікер: доцентка кафедри теоретичної та практичної психології, кандидат психологічних наук Світлана Мащак.
11 травня, 17:00
Вебінар на тему «Як впоратись із своїми емоціями», тривалість 1–1,5 години.
Спікер: асистентка кафедри теоретичної та практичної психології, аспірант Вікторія Пилип’як.
12 травня, 17:00
Вебінар на тему «Стрес, депресія, тривожність: як допомогти самому собі», тривалість 1–1,5 години.
Спікер: асистентка кафедри теоретичної та практичної психології, аспірант Юлія Бакаїм.
17 травня, 17:00
Вебінар на тему «Навички ефективної комунікації», тривалість 1–1,5 години.
Спікер: професорка кафедри теоретичної та практичної психології, доктор психологічних наук Зіновія Карпенко.
18 травня, 17:00
Вебінар на тему «Як розвинути впевненість в собі», тривалість 1–1,5 години.
Спікер: магістрантка кафедри теоретичної та практичної психології Валерія Шайнікова.
19 травня, 17:00
Вебінар на тему «Як психологічно підготувати себе до НМТ», тривалість 1–1,5 години.
Спікер: завідувачка кафедри теоретичної та практичної психології, доктор психологічних наук, професор Ірина Сняданко.

Розпочинаємо прийом заявок на участь в обласному конкурсі  «МОВА МІКРОТОПОНІМІВ НА GOOGLEMAPS»  

Розпочинаємо прийом заявок на участь в обласному конкурсі  «МОВА МІКРОТОПОНІМІВ НА GOOGLEMAPS»  

У рамках Комплексної програми посилення державотворчої та консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023–2026 роки та з метою популяризації знань з української мови, збирання мікротопонімного матеріалу, вивчення особливостей менталітету українців і їх культури; підтримки обдарованих дітей та учнівської молоді запрошуємо учнів 9-10 класу та вчителів взяти участь в обласному конкурсі «МОВА МІКРОТОПОНІМІВ НА GOOGLEMAPS».

років

переможців та призерів

випускники

відділень та студій

Наші Контакти

Адреса:вул. Коперника, 42, 3-ій поверх, м.Львів, 79000

Методисти: (032)-261-23-38
Директор: (032)-225-56-81

Email: oman.lviv@gmail.com